İnkumu

İnkumu

İNKUMU HAKKINDA

 

İnkumu Plajı 2.5 kilometre uzunluğunda yeşilin ve mavinin buluştuğu karadenizde saklı kalmış bir cennet bölgesidir. Bartın’a 20dk. uzaklıkta Amasra’ya ise 35dk uzaklıkta bir tatil beldesidir. Yemyeşil doğasını görmek ve denize girmek için İnkumu yaz aylarında binlerce yerli ve yabancı turistin akınına uğramaktadır. Batı Karadeniz’in en güzel plajına sahip bu yerde konaklamak için aşağıdaki linklere göz atabilirsiniz.

Doğasının ve plajının etkileyici güzelliği, dağın yamacına kurulmuş yazlık evleri ve yöresel restoranlarıyla yazın tadını çıkarabileceğiniz şirin bir beldedir İnkumu

 

İnkumu Plajı & Deniz Sezonu Ne Zaman Açılıyor?

İnkumu plajı yıl boyunca açıktır ancak yüzmek için uygun sezon Haziran-Eylül aarasında başlamaktadır. Bartın Belediyesi tarafından bakım ve onarımı yapılan plajda yeşil ve kırmızı bayrak uygulaması yapılmaktadır. Yeşil bayrak plajın yüzmeye uygun olduğunu belli eder.

 

İnkumu’na Nasıl Ulaşılır ?

Kara Yoluyla Inkuma Ulaşım, İnkuma gidebilmeniz için önce Bartın’a ulaşmanız gerekmektedir. Bartın Kara yolu üzerinden 4.çevreyolu kavşağı üzerinden 2. çıkıştan ayrılın ve yolu takip edin… Bartın-İnkumu Arası Uzaklık-Süre : 12,2 km (yaklaşık 19 dakika) sürmektedir.

Harita'da görmek için KONUM kısmından ulaşabilirsiniz.

 

TANITIM VİDEOSU

 

 
 
GALERİ
 

WhatsApp-Image-2019-09-04-at-115954inkumu-sahili-bartininkumu-genel-gorunum
inkumu-2014-4inkumu-plaji-1
 
 
 
 
 
 
 
 
 
KONUM
 

 

İlgili Kategoridekiler